Splav je boljši kakor posvojitev, pravi predlog Evropske parlamentarne skupščine
Resolucija pravi: „Za boj proti izpostavljanju otrok skupščina med drugim vabi države članice, naj zagotovijo pravico žena, da svobodno izberejo materinstvo,“ v jeziku, ki po priznavanju v mednarodni politiki pomeni „pravico“ do dostopa do splava. O resoluciji bodo glasovali v petek, 27. junija.
Osnutek resolucije opozarja na vnovično uvedbo ideje o „kolesu sreče za najdenčke“ v nekaterih državah, kar so začeli po nekaterih krščanskih državah v srednjem veku, ki dovoljuje materam, da pustijo svoje otroke v oskrbi sodobnih medicinskih ustanov z naknadnim dostopom do socialnih služb in posvojitve, ne da bi se izpostavile po imenu. Sodobne „lopute/?valilnice? za otroke“ v bolnišnicah ali socialnih centrih so varne za otroke in imajo senzorje, ki delavcem naznanijo, kdaj je bil otrok oddan vanje. V Nemčiji za otroke najprej skrbijo osem tednov, ko se mati lahko vrne in zahteva svojega otroka brez pravnih posledic. Če do tega ne pride, oddajo po osmih tednih otroka v posvojitev.
Vendar so snovalci osnutka omalovaževali to rešitev v prid življenju ter namignili, da spodbuja kriminalno dejavnost in trgovanje z ljudmi in ga imenovali „spornega“. Prava rešitev, kot nakazuje resolucija, je splav.
„Tudi kadar je prostovoljna prekinitev nosečnosti dovoljena, je podvržena številnim administrativnim formalnostim, ki za mnoge ženske v stiski predstavljajo oviro.“ Dokument nadalje govori, da „izpostavitev novorojenčkov očitno odpira vprašanje dostopa žensk – zlasti migrantk – do spolnih pravic in reproduktivnih zdravstvenih uslug“ – z drugimi besedami, do splava.
Dokument namiguje tudi na to, da je splav moralno podrejen posvojitvi, češ, da rešitve, kakor je kolo sreče za najdenčke, le spodbujajo posvojitev, za katero pa pravi, da „je tesno povezana z izpostavitvijo kakor tudi s trgovanjem z otroki“.
„Skupščina opozarja, da je posvojitev postala tržnica in da je pomanjkanje otrok za posvojitev na zahodu stvari samo še poslabšal,“ piše v resoluciji. Rešitev kolesa sreče za najdenčke je zmanjšana v resoluciji, ki pravi: „V mnogih primerih pomeni izpostavitev otroka zločin, in ta sistem vidijo nekateri kot tak, ki neti kriminal in materam odvzema odgovornost.
Naslednji odstavek dokumenta priporoča splav kot rešitev, ki je boljša kakor dovoliti otroku, da živi in pride v posvojitev. „Za skupščino izpostavitev novorojenčkov očitno odpira vprašanje dostopa žensk – zlasti migrantk – do spolnih pravic in reproduktivnih zdravstvenih uslug.“
SPUC pravi, da čeprav resolucija vsebuje nekaj dobrih vidikov, kot na primer poziv k večji podpori žena s tvegano nosečnostjo, je resna hiba osnutka resolucije v tem, da kot rešitev priporoča splav.
Organizacija tudi pripominja, da je sporno tudi, da osnutek resolucije pripravljajo skrajni zagovorniki splava (velik zagovornik splava britanski poslanec Mike Hancock pod predsedstvom Christine McCafferty, voditeljice lobija za splav v britanskem parlamentu).
Svet Evrope je najstarejši in največji med vseevropskimi organi in je različen od Evropske zveze. Ima parlamentarno skupščino, sestavljeno iz predstavnikov 47 držav članic. Čeprav parlamentarna skupščina ne more sprejemati zakonov, sprejema resolucije, ki lahko pomembno vplivajo na pravo Evropske zveze.
Vir: LifeSiteNews.com